8 maja 2018 r. odbył się finał Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno" dla klas 1-3

8 maja 2018 r. odbył się finał Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno" dla klas 1-3, pod patronatem Wójta gminy Jabłonna, którego organizatorem był Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Konkurs był przygotowany w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice i zwycięskie klasy I, II i III z trzech państwowych szkół gminy Jabłonna. Mali uczniowie z wdziękiem i ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali pieśni o naszej Ojczyźnie. Jury w składzie: p. A. Czachorowska, p. I. Kucińska-Boberek, p. M. Sobieszek, p. M. Zwoliński - zdecydowało, że zwycięstwo należy się klasie 1b z naszej szkoły, za prezentację pięknej pieśni napisanej przez powstańca J. Szczepańskiego "Ziutka" pt. "Dziś idę walczyć mamo". Klasę przygotowały p. P. Sulima i p. K. Kopczyńska. W nagrodę klasa pojedzie na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego lub Muzeum Narodowego w Warszawie. II miejsce zajęła klasa 3c z Jabłonny, przygotowana przez p. K. Jankowską. W nagrodę pojadą do Muzeum Historycznego w Legionowie. Uczniowie klasy 1d SP nr 1 w Chotomowie, przygotowani przez p. K. Łaniewską, za zajęcie III miejsca otrzymali kolorowanki o naszej gminie autorstwa malarki p. N. Burduli.

Konkurs prowadziła p. Monika Królikowska.

Dekoracje i regulamin przygotowały panie J. Djas, M. Rogulska, K. Kopczyńska, J. Romanowska, O. Wasilewska i U. Świderska.