"Pamiętamy, dbamy..." - akcja Wojewody Mazowieckiego

W dniach 8-9 listopada br. na terenie woj. mazowieckiego odbyła się akcja „Pamiętamy, dbamy…” zainicjowana przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę, której celem była pielęgnacja znajdujących się na Mazowszu miejsc pamięci.

Uczniowie klasy 6d pod opieka wychowawcy p. Jolant Raczyńskiej włączyli się w prace społeczne polegające na sprzątaniu, grabieniu liści i pielęgnacji miejsc pamięci narodowej okazując szacunek i wdzięczność żołnierzom Legionów Polskich oraz wszystkim, którzy sto lat temu walczyli o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W ramach tej akcji pod hasłem: „Ocalić od zapomnienia” uczniowie spotkali się na cmentarzu w Jabłonnie z historykiem.

Dr Piotr Oleńczak, Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oprowadził uczniów po miejscach pamięci przybliżając im historię żołnierzy, którzy zginęli za naszą wolność.

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję historii.