22 lutego, w ramach współpracy w projekcie "Dziecięce bajanie", grupa Biedronek z Przedszkola Gminnego w Jabłonnie uczestniczyła w zajęciach "Bezpieczeństwo w sieci" w naszej bibliotece.

W trakcie spotkania dzieci zostały wprowadzone w świat Internetu, poznały korzyści i zagrożenia związane z wirtualną rzeczywistością. Za pomocą kłębka wełny przedszkolaki tworzyły „sieć internetową”, a następnie z wielkim przejęciem obejrzały film z serii „Owce w sieci”, poznały aplikację „Necio”, popisały się umiejętnością układania puzzli „Sieciaki” oraz pobawiły się w zabawę „Wilk w sieci”.

Po raz kolejny w bibliotece szkolnej realizowano założenia szkolnego projektu Aktywna Tablica, korzystając z zasobów bibliotecznych oraz technologicznych możliwości MCI.