WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO: "NAJPIĘKNIEJSZA SUKNIA MIŁOŚCI DLA NASZEJ KRÓLOWEJ" ORAZ "LIST DO KRÓLOWEJ POLSKI".

Z okazji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz z okazji 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci z naszej szkoły wzięły udział w  diecezjalnym konkursie dla uczniów szkół podstawowych  w dwóch kategoriach:

I) Uczniowie klas I-III kreowali modę miłości pt. „Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej do ikony Matki Bożej Częstochowskiej. I tu w pierwszym etapie szkolnym wpłynęło ponad 20 prac plastycznych. Wszystkie prace były solidnie i pięknie wykonane, każda inna, każda pomysłowa. Komisja nauczycieli podjęła decyzję o przyznaniu wszystkim pracom I – miejsc, bo trudno było ocenić inaczej. Natomiast 3 prace z tych najpiękniejszych zostały wytypowane do dalszego, już diecezjalnego etapu tegoż konkursu. A są to prace: Aleksandry Rosłaniec z kl. I a, Oliwii Hanc z kl. II b oraz Szymona Heinricha z kl. III b.

II) W drugiej kategorii uczniowie klas IV - VI pisali list do Królowej Polski - „Na początku mego listu...”. Zadaniem konkursowym było napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski na dowolnie wybrany temat, w którym można było „informować“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej, lub związanej z historią – np. z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tutaj również otrzymaliśmy kilkanaście listów. Wśród listów zostały wytypowane 2 listy uczniów naszej szkoły: Natalii Grytczuk z kl. 4 h i Jonasza Grendzińskiego z kl. 5 d.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie prac konkursowych. Dziękujemy również rodzinom za wsparcie i pomoc dzieciom w przeżywaniu i stwarzaniu dzieł artystycznych dla „Naszej Królowej Maryi”, która wędruje w naszej diecezji. Nagrody i dyplomy za szkolny etap konkursu zostaną wręczone w środę 28 marca 2018r. podczas Przedstawienia Wielkanocnego, które odbędzie się w naszej szkole.

Zespół katechetów