Co słychać u Flat Stanleys?

Chętni uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych aktywnie biorą udział w Projekcie Flat Stanley. Dzięki współpracy międzynarodowej  otwierają się na świat i goszczą w swoich domach płaskich przyjaciół, których oczyma pokazują swoim rówieśnikom z całego globu, jak wygląda życie w Polsce. Uczniowie spędzają czas z papierowymi postaciami symbolizującymi kolegów z innych krajów, fotografują ważne chwile i opisują je w języku angielskim. Finałem podróży każdego bohatera jest stworzenie mu własnego portfolio, z którym powróci do swojego ojczystego kraju i pochwali się swoimi doświadczeniami.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przygotowali i wysłali własne płaskie postaci do takich krajów jak: Francja, Walia, Kanada, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Białoruś, Turcja, a nawet Izrael, aby poznać kulturę i obyczaje właśnie tych krajów. Każdy z naszych bohaterów zabrał ze sobą list od naszych uczniów oraz krótką charakterystykę naszej szkoły. W zamian otrzymujemy piękne zdjęcia uczniów, którzy tak jak my zaangażowali się w projekt oraz filmiki przedstawiające miejsca pobytu naszych Flat Stanleys.

Z niecierpliwością oczekujemy powrotu naszych „Płaskich Stasi” oraz nie możemy się już doczekać, aby zobaczyć wszystkie ich przygody.

Katarzyna Szostek-Pająk

Sylwia Kolasińska