Flat Stanley Project! - w naszej szkole

Nasza Szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu o nazwie The Flat Stanley Project.


Kim jest Stanley? Dlaczego jest Płaski?

Stanley Lambchop jest głównym bohaterem książek napisanych przez Jeffa Browna. Był zwyczajnym chłopcem aż do chwili, gdy podczas snu spadła na niego tablica ogłoszeń wisząca w jego pokoju na ścianie i rozpłaszczyła go jak naleśnik. Stanley zauważył, że są z tego pewne korzyści, na przykład może on odwiedzić swoich znajomych podróżując w kopercie jak list, ponieważ jest płaski i potrafi schować się do koperty jak kartka papieru. Dzięki temu ma wiele przygód, które zostały opisane w kilku książeczkach. Stąd też pomysł na projekt, ponieważ podobiznę głównego bohatera można wysłać w kopercie w świat!


Projekt ten polega na korespondencyjnej współpracy pomiędzy naszymi uczniami a osobami z całego świata. Mogą to być zarówno uczniowie różnych szkół, ale też osoby prywatne, rodziny lub instytucje. Komunikacja oraz wymiana prowadzone są za pośrednictwem nauczyciela.


Udział w projekcie oznacza wykonanie postaci z papieru, nadanie imienia i wysłanie do swoich rówieśników z prośbą o opisanie jego podróży. Dzieci, oczami wysłanego bohatera poznają świat, kulturę , tradycje i obyczaje państw na całym świecie.


Zgodnie z założeniami pomysłu, przygotowaliśmy z uczniami klas 6B, 6C i 6D  własne „płaskie postaci”, wraz z listami opisującymi naszą szkołę, które właśnie oczekują na wysłanie.  My zaś z niecierpliwością oczekujemy wizyty Stanleya z Francji oraz ze Stanów Zjednoczonych, którzy właśnie rozpoczęli swoją podróż do nas. Obiecujemy, że ugościmy naszych przyjaciół, zabierzemy ich w ciekawe miejsca, zrobimy zdjęcia, opiszemy ich podróż,  a efektami naszej pracy wkrótce pochwalimy się na szkolnej stronie internetowej.

                                                                                              

                                                                                                          Opiekun projektu:

                        Katarzyna Szostek-Pająk