Postcrossing - pierwsze efekty prac!

Uczniowie klas IV i VI  zaangażowani w udział w projekcie Postcrossing wysłali już swoje pierwsze kartki pocztowe. Na zajęciach koła języka angielskiego uczniowie losowali przyszłych odbiorców swoich kartek,  zapoznawali się z ich portfoliami  na stronie internetowej oraz szczegółowo analizowali zainteresowania swoich korespondencyjnych przyjaciół. Ważnym elementem pracy był również dobór właściwej kartki pocztowej, właściwe zaadresowanie jej oraz nadanie jej poprawnego kodu.

Spośród wysłanych kartek pocztowych dotarło już pięć (najdłużej podróżują kartki do Rosji – ponad trzy tygodnie!). Każdy z adresatów ciepło nam podziękował, życzył sukcesów i obiecał przysłać nam własną, wyjątkową kartkę.

Obecnie nasze kartki podróżują do Niemiec, Francji i Rosji.

Poniżej kilka z podziękowań, które otrzymaliśmy:

“Hello! Thank you so much for your posctard! Can you imagine, a week ago I turned back home from my trip to Europe when I visited Warsaw as well. Your postcard brought some nostalgy into my life:) Thank you and best wishes!”

“Hello! Thank you for your postcard!! I wish you all the best and happy postcrossing!!”

Opiekun projektu

Katarzyna Szostek-Pająk