Działania związane z przedświątecznym wolontariatem - zgłoszenie do Akcji "Razem na Święta"

1. Świąteczna Akcja „PACZKA” – Pomoc Polakom na Kresach

Akcja była organizowana przez: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.

Akcja PACZKA - w ramach inicjatywy zorganizowaliśmy zbiórkę darów, w celu wspomożenia naszych Rodaków mieszkających na Kresach.

W ramach akcji zbieraliśmy produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe. Mile widziane były kalendarze na rok 2019 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.).

Akcja trwała od 28 listopada do 7 grudnia 2018. Po zbiórce wszystkie dary zostały przewiezione do Anina – miejsce odbioru darów.

Zebraliśmy: 88 kg produktów spożywczych + 38 sztuk produktów typu kawa, herbata, konserwy, olej + 7 kg chemii i środków opatrunkowych + 33 sztuk chemii typu proszki i płyny do prania, mydła, szampony oraz 10 sztuk kalendarzy.

Była także możliwość wpłaty darowizny pieniężnej na konto Fundacji.

1. Świąteczna Akcja „Pomóżmy Seniorom”

Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jabłonnie organizuje Akcję pomocy dla osób starszych i samotnych mieszkających na terenie Gminy Jabłonna.

W ramach akcji zbieramy żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarczą a także nowe komplety pościeli, nowe ręczniki i ściereczki do naczyń.

Akcja trwa od 10 grudnia do 17 grudnia 2018r.

1. Akcja charytatywna - Przygotowanie kartek Bożonarodzeniowych z osobistymi życzeniami dla osób starszych i chorych z 2 Domów Opieki w Jabłonnie (ok 100 kartek).
  2. Przygotowanie scenariusza Bożonarodzeniowego i występ z Jasełkami pt. "Betlejem to my sami" w dniu 21 grudnia 2018r. (poświęcenie czasu na złożenie życzeń i osobiste wręczenie każdemu kartek wykonanych przez uczniów).
  3. Tradycyjne wspólne kolędowanie -scenariusz Kolędników misyjnych  i wspólny śpiew kolęd z mieszkańcami Domu Opieki "Złota Jesień" w Jabłonnie w dniu 29 grudnia 2018r.)

Akcje 3-5 przygotowuje Siostra Anna z grupą scholi Magnificat, Bielanek - uczniowie z naszej szkoły.