Akcji "Sprzątania świata 2019" - kl. III

W dniu 23 września  uczniowie klas III wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątania świata 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”.  Celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych, wzrost świadomości uczestników oraz zmniejszenie ilości odpadów w okolicy. Uczestnicy akcji zaopatrzeni w rękawiczki i pozytywnie zmotywowani wyruszyli spod szkoły sprzątać przydzielony im rewir. Pogoda nam sprzyjała. Udało  się zebrać kilka worków śmieci, które pozostawiliśmy w ustalonych punktach odbioru przez firmę działającą na zlecenie gminy. W doskonałych humorach, po wykonaniu pracy na rzecz naszej gminy i środowiska, wróciliśmy do szkoły. W podziękowaniu za udział w akcji dzieci otrzymały od Urzędu Gminy zdrowe batony i wodę .

W ramach podsumowania akcji "Sprzątanie  świata", każda klasa trzecia wykonała plakat przedstawiający naszą planetę. Prace tworzone były na bazie szablonu kuli ziemskiej, a efekty możemy podziwiać na załączonych zdjęciach.