Przez dziurkę od klucza do 2c: "Z piaskownicy w świat"

W ramach omawiania lektury Grzegorza  Kasdepke „Z piaskownicy w świat”, uczniowie oprócz przeczytania książki mieli za zadanie przygotować wspólnie z rodzicami prezentację na temat wybranego kraju. Mogła to być prezentacja multimedialna lub w postaci plakatu. Przez trzy tygodnie uczniowie zbierali informacje, zdjęcia i ciekawostki, twórczo spędzali czas z rodzicami i poszerzali swoją wiedzę. Efektami swojej pracy podzielili się między innymi z uczniami klasy 2b w ramach projektu edukacyjnego: "Ciekawi Świata - matematyka, przyroda, komputer". Samodzielne opowiadanie o wybranym kraju przed publicznością nie jest łatwe. Trzeba umieć tak opowiadać tak, aby zainteresować swoją wypowiedzią słuchaczy. Ponieważ  takie prezentacje uczniowie przygotowują często i bardzo to lubią, na zajęcia zaprosili również panią Dyrektor i panią pedagog, chcąc się pochwalić swoimi umiejętnościami. Wszyscy uczniowie zadanie wykonali wzorowo, a goście wyszli zachwyceni i bogatsi o nowe wiadomości.  Serdecznie zapraszam do obejrzenia prezentacji.

Dagmara Wojnarowska - wychowawca klasy

ARABIA SAUDYJSKA