Sowie lekcje

W dniach 13 i 14 listopada uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Naszą szkołę odwiedzili pasjonaci przyrody oraz ich podopieczni – sowy i jastrzębie. Na zajęciach poznaliśmy kilka gatunków tych niesamowitych zwierząt. Przyrodnicy wyjaśnili nam ich budowę, przystosowania do życia w otaczającym środowisku, zwrócili uwagę na podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi grupami, a także ukazali ich piękno i uzmysłowili jak ważną rolę spełniają w przyrodzie. Niezwykle emocjonujące okazały się te momenty, w których ptaki przelatywały nad naszymi głowami, mogliśmy je karmić lub trzymać na specjalnej rękawicy.

Serdecznie dziękujemy przyrodnikom za przekazaną wiedzę, a ich podopiecznym za niezapomniany pokaz. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia z płomykówką Fioną;)

Sara Sękowska, Renata Kurnyta