Święto Książki i Praw Autorskich

20, 21, 22 maja 2019 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Projekt zorganizowany z tej okazji obejmował kilka wydarzeń:

W poniedziałek miało miejsce spotkanie autorskie z Panią Martą Milewską – autorką książek dla dzieci z drużyną piłkarską w roli głównej. W trakcie warsztatów, uczniowie zainspirowani tajemniczymi przygodami Mietka, tworzyli historii ciąg dalszy…

We wtorek czytelnia szkolnej biblioteki zamieniła się w jaskinię czytelniczą, w której odbywało się głośne czytanie. W mrocznej pieczarze zafascynowane dzieci słuchały różnych opowieści czytanych przez Panią Agnieszkę – Pielęgniarkę szkolną, Panią Asię - Pracownika Obsługi, Panią Martynę - Sekretarza Szkoły, Panią Alicję – Psychologa szkolnego, Panią Magdę – w roli Strażaka OSP, Panią Jolantę - Dyrektora Szkoły i Pana Jarosława – Wójta Gminy Jabłonna.

W środę wybraliśmy się w podróże literackie w akompaniamencie piosenek z adaptacji lektur. Byliśmy uczestnikami uczty muzycznej w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów. Było i nastrojowo, i energetycznie.

Dużo się działo, ale to jeszcze nie wszystko! W ramach projektu czeka na uczniów jeszcze Randka w ciemno…z książką oraz konkurs karykatury.  Zapraszamy